2014 елның 21 августы, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Миллли архивына 2013 елда Казанда узган XXVII Бөтендөнья җәйге универсиадының йомгаклау хисаплары килде. Хисап Халыкара студентлар спорт (FISU) федерациясе регламентына яраклаштырып төзелгән һәм 24 май 2014 елда Брюссельдә (Белгия) FISU Башкарма комитеты утырышында тәкъдим ителгән.
Хисапка статистик күрсәткечләр, Универсида да булган спорт нәтиҗәләре һәм уеннарның шәһәр-төбәкне, студентларның спорт хәрәкәтен үстерүгә булган йогынтысының төп нәтиҗәләре кертелгән. Хисап спорт объектлары, Казан күренешләре шулай ук спорт ярышларыннан булган фоторәсемнәр белән иллюстрацияләнгән.