Татарстан Республикасының Архив эше буенча дәүләт комитеты рәисе Г. З. Габдрахманованың «2020-2021 елларда Татарстан Республикасы архив хезмәте. Йомгаклар һәм перспективалар» темасына матбугат конференциясе

2020 елның 25 декабре, җомга

2020 елның 24 декабрендә Татарстан Республикасының Архив эше буенча Дәүләт комитетында Татарстан Республикасы дәүләт граждан хезмәткәрләренең хезмәт тәртибенә карата таләпләрне үтәү һәм мәнфәгатьләр конфликтын җайга салу буенча комиссия утырышы булды.

Комиссия эшендә Татарстан Республикасы Президентының коррупциягә каршы сәясәт мәсьәләләре Идарәсенең коррупциягә каршы тикшерү бүлеге баш киңәшчесе Рәхимов Салават Фоат улы катнашты.

Комиссия утырышында РФ Хезмәт кодексының 64.1 статьясындагы 2 өлеше, «Коррупциягә каршы тору турында " Федераль законның 12 статьясы нигезендә исемлекләре РФ норматив-хокукый актлары белән билгеләнә торган дәүләт граждан хезмәте вазыйфаларын биләгән граждан белән эшләр башкаруга (хезмәтләр күрсәтүгә) шартнамә яки граждан-хокукый шартнамә төзү турында эш бирүчеләрнең хәбәрнамәләре каралды.