Татарстан Республикасы Архив эше буенча дәүләт комитетының 2021 елның 21 гыйнварындагы 7-ОД номерлы боерыгы белән расланган 2021 елда Татарстан Республикасы муниципаль архивларының грант ярдәме алуына конкурс турында нигезләмәсе кысаларында проектларны ачык яклау 12-13 апрельдә график нигезендә узачак.

2021 елның 30 марты, сишәмбе

Проектны ачык яклау муниципаль архив җитәкчесе яисә башка вәкаләтле зат тарафыннан гамәлгә ашырыла.

Бер проектны яклау өчен 10 минуттан артык булмаган вакыт бирелә.

Муниципаль архивларның проектларын бәяләгәндә:

бәяләү критерийлары нигезендә бирелгән материалларны бәяләүнең объективлыгы;

конфиденциальлек тәэмин ителә.

Грант эзләүчеләр проектларын бәяләү Экспертлар советы әгъзалары тарафыннан бәяләү критерийлары нигезендә эксперт бәяләве методы белән гамәлгә ашырыла.

Эксперт советы әгъзасы тарафыннан һәр критерий буенча баллар исәпләнә һәм суммалаштырыла.

Баллар эксперт битләренә кертелә, Эксперт советы әгъзалары имзасы белән раслана һәм рәислек итүчегә тапшырыла.

Проектларны бәяләү критерийлары:

проектның актуальлеге һәм социаль әһәмияте (1дән 10 баллга кадәр);

чараларны гамәлгә ашыруга программа-максатчан якын килү (1дән 10 баллга кадәр);

проектның ахыргы нәтиҗә күләме буенча проектның масштабы (1дән 15 баллга кадәр);

проектның методик эшләнелеше, проектны ТРның башка муниципаль архивларында гамәлгә ашыру өчен тиражлау мөмкинлеге (1дән 10 баллга кадәр);

проектның үсеш перспективалары (1дән 15 баллга кадәр).

еллык хисаплары буенча билгеләнә), муниципаль архивка өстенлек бирә торган (эзлекле рәвештә) критерийлар кулланыла):

үткән ел өчен башкарылган план күрсәткечләренең зур күләме;

01.01.2021 кадәр сакланыла торган документларның күләме;

01.01.2021 кадәр комплектлау чыганакларының саны.

Презентацияләрне 9 апрель 12.00 сәгатькә кадәр түбәндәге электрон почтага җибәрүегезне сорыйбыз: Arhiv.grant@tatar.ru