КАТНАШУГА ГАРИЗАЛАР КАБУЛ ИТҮ БАШЛАНДЫ РЕСПУБЛИКА ФЕСТИВАЛЕНДӘ "ГАИЛӘ ТАРИХЫНДА ГАСЫРЛАР КАЙТАВАЗЫ – ЭЗЛЕБЕЗСЫЗ ТАРИХТА»

2023 елның 27 гыйнвары, җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт комитеты «Эхо веков в истории семьи – Тарихта без эзлебез»

Республика фестивалендә катнашу өчен гаризалар кабул итә башлау турында игълан итә

Чара 2019 елдан бирле ел саен үткәрелә һәм шәҗәрә традицияләрен саклау һәм үстерүгә, буыннарның гаилә бәйләнешләрен һәм дәвамчанлыгын ныгытуга, киң җәмәгатьчелекне Татарстан тарихына һәм үз гаиләсенә җәлеп итүгә юнәлдерелгән.
Фестивальдә гаилә коллективлары (гаилә-тугандаш төркемнәр) (ким дигәндә өч кеше, катнашучыларның максималь саны чикләнми) катнаша, анда милләтенә һәм диненә карамастан, берничә буын гаилә-туган төркемендә катнашучылар Берләшкән.
БЫЕЛ НӘСЕЛ ШӘҖӘРӘСЕ ФЕСТИВАЛЕНЕҢ 5 ЕЛЛЫК ЮБИЛЕЕ БИЛГЕЛӘП ҮТЕЛӘ.
2023 елның 20 февраленнән 10 мартына кадәр фестивальнең муниципаль этабы узачак. Этап Татарстан Республикасының һәр муниципаль берәмлегендә (алга таба – ТР МБ) узачак.
Дәүләт комитеты тарафыннан 3 кешедән торган жюри составы формалаштырылган, алар көндез судьялык белән шөгыльләнәчәк һәм ТР муниципаль берәмлекләренең һәрберсендә призерларны билгеләячәк.
4 апрельдән 12 апрельгә кадәр фестивальнең зона этабы узачак-Мөслим, Зәй, Әлки, Балтач, Чүпрәле муниципаль районнарында һәм Казан шәһәрендә.
Фестиваль программасы гадәттәгечә 2 блокны үз эченә ала:
1) әзерләнгән милли һәм гаилә ризыклары күргәзмәсе (пешерү, традицион һәм махсус ризыклар), регламент 3 минуттан артык түгел;
2 " Минем гаиләм, минем нәселем!"- Шәҗәрә презентациясе белән якты концерт номерын үз эченә алган команданың визит карточкасы. Номер үз эченә ала: бию, җыр, театральләштерелгән спектакль, гаилә милли костюмы презентациясе. Регламент-7 минуттан артык түгел.
2023 елда юбилей хөрмәтенә сезне зур чаралар көтә!
Белешмәләр өчен Телефон: (843) 222-95-66.
Катнашырга чакырабыз!